Detail osoby

Boris Archipov

Obsazení

Obsazení

1926/1927

Název inscenace Role Divadlo
DALIBOR
Budivoj, velitel stráže
Národní divadlo moravskoslezské
LIBUŠE
Radovan od Kamena mostu
Národní divadlo moravskoslezské
PRODANÁ NEVĚSTA
Mícha, statkář
Národní divadlo moravskoslezské
ZAKLETÝ PRINC
Princ Miroslav
Národní divadlo moravskoslezské
KEJKLÍŘ U MATKY BOŽÍ
Mnich, hudebník
Národní divadlo moravskoslezské
EUGEN ONĚGIN
Eugen Oněgin
Národní divadlo moravskoslezské
SÁBSKÁ KRÁLOVNA (KRÁLOVNA ZE SÁBY)
Baal-Hanan
Národní divadlo moravskoslezské
MAŠKARNÍ PLES
Renato, jeho tajemník
Národní divadlo moravskoslezské
TAJEMSTVÍ
Mistr zedník
Národní divadlo moravskoslezské
HOFFMANNOVY POVÍDKY
Schlemihl
Národní divadlo moravskoslezské
FRANCESCA Z RIMINI
Potulný pěvec
Národní divadlo moravskoslezské
RIGOLETTO
Rigoletto, jeho dvorní šašek
Hrabě Monterone
Národní divadlo moravskoslezské

1927/1928

Název inscenace Role Divadlo
PRODANÁ NEVĚSTA
Mícha, statkář
Národní divadlo moravskoslezské
MADAME BUTTERFLY
Sharpless, americký konzul v Nagasaki
Národní divadlo moravskoslezské
FRANCESCA Z RIMINI
Potulný pěvec
Národní divadlo moravskoslezské
RIGOLETTO
Rigoletto, jeho dvorní šašek
Národní divadlo moravskoslezské
BORIS GODUNOV
Andrej Ščelkanov
Čerňakovskij, jezuita
Národní divadlo moravskoslezské
ANDRÉ CHENIER
Mathieu, zvaný Populus
Národní divadlo moravskoslezské
MASKOVANÁ LÁSKA
Maharadža
Národní divadlo moravskoslezské
LA TRAVIATA
George Germont, jeho otec
Národní divadlo moravskoslezské
DĚDŮV ODKAZ
Impresario
Národní divadlo moravskoslezské
SÍLA OSUDU
Páter Melitone, františkán
Národní divadlo moravskoslezské
LAZEBNÍK SEVILLSKÝ
Figaro, lazebník
Národní divadlo moravskoslezské
JAKOBÍN
Adolf z Harasova, jeho synovec
Národní divadlo moravskoslezské
RŮŽOVÝ KAVALÍR
Faninal, bohatý vídeňský měšťan, nedávno pošlechtěný
Národní divadlo moravskoslezské
FRA DIAVOLO
Lord Kookburn, bohatý Angličan
Národní divadlo moravskoslezské

1928/1929

Název inscenace Role Divadlo
FAUST A MARKÉTKA
Valentin, její bratr
Národní divadlo moravskoslezské
LIBUŠE
Radovan od Kamena mostu
Národní divadlo moravskoslezské
PRODANÁ NEVĚSTA
Mícha, statkář
Národní divadlo moravskoslezské
TOSCA
Scarpia
Národní divadlo moravskoslezské
DALIBOR
Nejvyšší soudce
Národní divadlo moravskoslezské
LAZEBNÍK SEVILLSKÝ
Figaro, lazebník
Národní divadlo moravskoslezské
JAKOBÍN
Adolf z Harasova, jeho synovec
Národní divadlo moravskoslezské
RŮŽOVÝ KAVALÍR
Faninal, bohatý vídeňský měšťan, nedávno pošlechtěný
Národní divadlo moravskoslezské
FRA DIAVOLO
Lord Kookburn, bohatý Angličan
Národní divadlo moravskoslezské
ČERT A KÁČA
Čert vrátný
Národní divadlo moravskoslezské
PSOHLAVCI
Jiskra Řehůřek, dudák
Národní divadlo moravskoslezské
MISTŘI PĚVCI NORIMBERŠTÍ
Fritz Kothner, pekař
Národní divadlo moravskoslezské
BOUŘE
Alonso, král neapolský
Národní divadlo moravskoslezské
DON GIOVANNI
Don Giovanni
Národní divadlo moravskoslezské
LÉKAŘEM PROTI SVÉ VŮLI
Sganarelle, drvoštěp
Národní divadlo moravskoslezské
PIKOVÁ DÁMA
Kníže Jeleckij
Národní divadlo moravskoslezské
CASANOVA
Harmonisté
Národní divadlo moravskoslezské
DIMITRIJ
Bučinský, z polské družiny
Národní divadlo moravskoslezské
LAKMÉ
Bedřich
Národní divadlo moravskoslezské
ROZPUSTILÁ LOLA
Barakov, ruský hrabě
Národní divadlo moravskoslezské

1929/1930

Název inscenace Role Divadlo
FAUST A MARKÉTKA
Valentin, její bratr
Národní divadlo moravskoslezské
LIBUŠE
Radovan od Kamena mostu
Národní divadlo moravskoslezské
TOSCA
Scarpia
Národní divadlo moravskoslezské
MADAME BUTTERFLY
Sharpless, americký konzul v Nagasaki
Národní divadlo moravskoslezské
DALIBOR
Nejvyšší soudce
Národní divadlo moravskoslezské
LAKMÉ
Bedřich
Národní divadlo moravskoslezské
ROZPUSTILÁ LOLA
Barakov, ruský hrabě
Národní divadlo moravskoslezské
PRODANÁ NEVĚSTA
Mícha, statkář
Národní divadlo moravskoslezské
MANON LESCAUT
Lescaut, její bratr
Národní divadlo moravskoslezské
RUSALKA
Lovec
Národní divadlo moravskoslezské
JONNY HRAJE DO KOLA (JONNY VYHRÁVÁ)
Černoch Jonny, džezový houslista
Národní divadlo moravskoslezské
PARSIFAL
Druhý rytíř grálu
Národní divadlo moravskoslezské
NEPŘEMOŽENÍ
Kníže Roj
Národní divadlo moravskoslezské
ŠVANDA DUDÁK
Švanda
Národní divadlo moravskoslezské
PROROK
Matyáš, novokřtěnec
Národní divadlo moravskoslezské

1930/1931

Název inscenace Role Divadlo
DALIBOR
Budivoj, velitel stráže
Národní divadlo moravskoslezské
PRODANÁ NEVĚSTA
Mícha, statkář
Národní divadlo moravskoslezské
RUSALKA
Lovec
Národní divadlo moravskoslezské
GIANNI SCHICCHI
Gianni Schicchi
Národní divadlo moravskoslezské
LUCERNA
Dvořan
Národní divadlo moravskoslezské
NÍŽINA
Sebastiano, bohatý statkář
Národní divadlo moravskoslezské
NETOPÝR
Princ Orlowski
Národní divadlo moravskoslezské
SALOME
Kappadočan
Národní divadlo moravskoslezské
TURANDOT
Ping, velký kancléř
Národní divadlo moravskoslezské
LA TRAVIATA
George Germont, jeho otec
Národní divadlo moravskoslezské
CARMEN
Morales, strážmistr
Národní divadlo moravskoslezské

1931/1932

Název inscenace Role Divadlo
FAUST A MARKÉTKA
Valentin, její bratr
Národní divadlo moravskoslezské
LIBUŠE
Radovan od Kamena mostu
Národní divadlo moravskoslezské
TOSCA
Scarpia
Národní divadlo moravskoslezské
DALIBOR
Budivoj, velitel stráže
Národní divadlo moravskoslezské
PRODANÁ NEVĚSTA
Mícha, statkář
Národní divadlo moravskoslezské
RUSALKA
Lovec
Národní divadlo moravskoslezské
CARMEN
Morales, strážmistr
Národní divadlo moravskoslezské
TAJEMSTVÍ
Zednický mistr
Národní divadlo moravskoslezské
EVŽEN ONĚGIN (EUGEN ONĚGIN)
Eugen Oněgin
Národní divadlo moravskoslezské
KUNÁLOVY OČI
Královský rádce (hlas za scénou)
Národní divadlo moravskoslezské
TĚŽKÁ VÁHA
Profesor Trnholecký
Národní divadlo moravskoslezské
MADAME BUTTERFLY
Sharpless
Národní divadlo moravskoslezské
LOHENGRIN
Královský hlasatel
Národní divadlo moravskoslezské
Z MRTVÉHO DOMU
Šiškov
Juan
Juan přestrojený za brahmína
Národní divadlo moravskoslezské
BLÍŽENCI
Serjoža
Národní divadlo moravskoslezské
BOHÉMA
Schaunard, komponista
Národní divadlo moravskoslezské
HOFFMANNOVY POVÍDKY
Schlemihl
Národní divadlo moravskoslezské

1932/1933

Název inscenace Role Divadlo
TOSCA
Scarpia
Národní divadlo moravskoslezské
DALIBOR
Budivoj, velitel stráže
Národní divadlo moravskoslezské
PRODANÁ NEVĚSTA
Mícha, statkář
Národní divadlo moravskoslezské
RUSALKA
Lovec
Národní divadlo moravskoslezské
CARMEN
Morales, strážmistr
Národní divadlo moravskoslezské
EVŽEN ONĚGIN (EUGEN ONĚGIN)
Eugen Oněgin
Národní divadlo moravskoslezské
MADAME BUTTERFLY
Sharpless
Národní divadlo moravskoslezské
HOFFMANNOVY POVÍDKY
Schlemihl
Národní divadlo moravskoslezské
JAKOBÍN
Adolf z Harasova, jeho synovec
Národní divadlo moravskoslezské
BOCCACCIO
Scalza, lazebník
Pulcinello
Národní divadlo moravskoslezské
KOMEDIANTI
Silvio, mladý sedlák
Národní divadlo moravskoslezské
BÍLÝ PÁN
Duch hraběte Kazimíra ze Satalic
Národní divadlo moravskoslezské
TROUBADOUR (TRUBADÚR)
Hrabě z Luny
Národní divadlo moravskoslezské
MRTVÉ OČI
Arcesius, vyslanec římského senátu v Jeruzalémě
Národní divadlo moravskoslezské
POLSKÝ ŽID
Niklas, čeledín
Národní divadlo moravskoslezské
ŠELMA SEDLÁK
Kníže
Národní divadlo moravskoslezské
ŽIVÁ MRTVOLA
Mladý cikán
Národní divadlo moravskoslezské

1933/1934

Název inscenace Role Divadlo
TAJEMSTVÍ
Zednický mistr
Národní divadlo moravskoslezské
KOMEDIANTI
Silvio, mladý sedlák
Národní divadlo moravskoslezské
SEDLÁK KAVALÍR
Alfio, povozník
Národní divadlo moravskoslezské

1935/1936

Název inscenace Role Divadlo
TAJEMSTVÍ
Zednický mistr
Národní divadlo moravskoslezské
Sponzoři a partneři:
Sponsors and partners
Sponsors and partners
Sponsors and partners
Sponsors and partners
Sponsors and partners
Sponsors and partners
Sponsors and partners