Detail osoby

Karel Palouš

Inscenační tým

Inscenační tým

1937/1938

Název inscenace Funkce Divadlo
MAUGLÍ
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
VESELÝ KREJČÍK
Režie
Scéna
Národní divadlo moravskoslezské
BRATRSTVO BÍLÉHO KLÍČE
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
PRINCEZNA PAMPELIŠKA
Režie
Národní divadlo moravskoslezské

1938/1939

Název inscenace Funkce Divadlo
PRINCEZNA PAMPELIŠKA
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
BABIČKA
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
STRAKONICKÝ DUDÁK
Režie
Národní divadlo moravskoslezské

1939/1940

Název inscenace Funkce Divadlo
V STUDNI
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
PANÍ MARJÁNKA, MATKA PLUKU
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
NEPŘEMOŽENÍ
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
DVĚ VDOVY
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
ALŽBĚTA BROWNINGOVÁ
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
SOROČINSKÝ JARMARK
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
ZPĚVY A TANCE MÉ VLASTI aneb V DOBRÉM JSME SE SEŠLI
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
BABIČKA
Režie
Scéna
Národní divadlo moravskoslezské
KOLÉBKA
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
BOHÉMA
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
ULIČKA ODVAHY
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
JEJÍ PASTORKYŇA
Režie
Národní divadlo moravskoslezské

1940/1941

Název inscenace Funkce Divadlo
PRINCEZNA PAMPELIŠKA
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
PANÍ MARJÁNKA, MATKA PLUKU
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
BABIČKA
Režie
Scéna
Národní divadlo moravskoslezské
ULIČKA ODVAHY
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
JEJÍ PASTORKYŇA
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
RUSALKA
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
SMÍR TANTALŮV
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
MANON LESCAUT
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
LUCERNA
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
HRDINA ZÁPADU
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
VE STÍNU DOLINY
Režie
Národní divadlo moravskoslezské
DR.
Režie
Scéna
České divadlo moravsko-ostravské
DRÁTENÍK
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
PRODANÁ NEVĚSTA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
DALIBOR
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
MÉDEIA (MÉDEA)
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
STARÁ HISTORIE
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
VODNÍ DRUŽSTVO
Režie
České divadlo moravsko-ostravské

1941/1942

Název inscenace Funkce Divadlo
DVĚ VDOVY
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
RUSALKA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
MANON LESCAUT
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
PRODANÁ NEVĚSTA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
DALIBOR
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
STARÁ HISTORIE
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
VODNÍ DRUŽSTVO
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
STRAKONICKÝ DUDÁK
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
PLAČÍCÍ SATYR
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
BROSKVOVÝ KVĚT
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
VESNICKÁ ŠKOLA (TERAKOYA)
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
DON GIOVANNI
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
CHUĎAS AŤ MÁ ZA UŠIMA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
SVĚTÁCI
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
TALISMAN
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
TAJEMSTVÍ
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
ÚSMĚVY A KORDY
Režie
České divadlo moravsko-ostravské

1942/1943

Název inscenace Funkce Divadlo
RUSALKA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
PRODANÁ NEVĚSTA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
DALIBOR
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
DON GIOVANNI
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
CHUĎAS AŤ MÁ ZA UŠIMA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
TAJEMSTVÍ
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
ÚSMĚVY A KORDY
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
SOUD LÁSKY
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
CLAVIJO
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
TŘI HRABATA NAJEDNOU
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
HUBIČKA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
SMRT KMOTŘIČKA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
VŠECHNO, NEBO NIC
Režie
Scéna
České divadlo moravsko-ostravské
AŽ POKVETE HOŘEC
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
JINÝ VZDUCH
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
JAKOŽ I MY ODPOUŠTÍME
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
ŽIVOTNÍ DÍLO
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
LÉTO
Režie
České divadlo moravsko-ostravské

1943/1944

Název inscenace Funkce Divadlo
RUSALKA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
PRODANÁ NEVĚSTA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
JINÝ VZDUCH
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
ŽIVOTNÍ DÍLO
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
LÉTO
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
DVĚ VDOVY
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
HUBIČKA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské

1944/1945

Název inscenace Funkce Divadlo
PRODANÁ NEVĚSTA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské
HUBIČKA
Režie
České divadlo moravsko-ostravské

1945/1946

Název inscenace Funkce Divadlo
HUBIČKA
Režie
Zemské divadlo v Ostravě

1959/1960

Název inscenace Funkce Divadlo
ZAPADLÍ VLASTENCI
Režie
Státní divadlo v Ostravě

1976/1977

Název inscenace Funkce Divadlo
KDE BYDLÍŠ, HOLČIČKO?
Režie
Divadlo Petra Bezruče

1978/1979

Název inscenace Funkce Divadlo
VIŠŇOVÝ SAD
Režie
Divadlo Petra Bezruče
EQUUS
Režie
Divadlo Petra Bezruče

1991/1992

Název inscenace Funkce Divadlo
MIRÁKL, POLITICKÁ DETEKTIVKA
Režie
Divadlo Petra Bezruče

Obsazení

Obsazení

1936/1937

Název inscenace Role Divadlo
JÍZDNÍ HLÍDKA
Mladší zajatec
Národní divadlo moravskoslezské
VESELÉ ŽENY WINDSORSKÉ (VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ)
Nehluba, venkovský soudce
Národní divadlo moravskoslezské
PERIFERIE
Druhý strážník
Národní divadlo moravskoslezské
VESELE SE TOČÍME DOKOLA
Albert Ogden
Muž se psem
Národní divadlo moravskoslezské
KAMARÁDE, KDE JSI?
Detektiv
Národní divadlo moravskoslezské
JEGOR BULYČOV A TI DRUZÍ
Trubač
Národní divadlo moravskoslezské
MATURITA
Dr. Prokop, profesor
Národní divadlo moravskoslezské
BENEDEK aneb VOJENSKÁ ČEST
Matějka, Benedekův komorník
Národní divadlo moravskoslezské
VLAJKA HOŘÍ
Duvorex
Národní divadlo moravskoslezské
KRÁL LEAR
Vévoda francouzský
Posel
Šlechtic z družiny Albanovy
Národní divadlo moravskoslezské
KAMENNÝ HOST
Leporello
Národní divadlo moravskoslezské
BÍLÁ NEMOC
Novinář
Národní divadlo moravskoslezské
LÉTO
Jan Skalník
Národní divadlo moravskoslezské
ČECH A NĚMEC
Druhý voják
Národní divadlo moravskoslezské
NAPOLEON I.
Audinot
Národní divadlo moravskoslezské
EVA ZAČÍNÁ ZNOVU
Číšník
Národní divadlo moravskoslezské
NAŠE PANÍ HOSTINSKÁ (MIRANDOLINA)
Rytířův sluha
Národní divadlo moravskoslezské
ZBOROV
Vaněk, rakouský voják
Národní divadlo moravskoslezské
BOURAČKA
Blain
Národní divadlo moravskoslezské

1937/1938

Název inscenace Role Divadlo
BÍLÁ NEMOC
Novinář
Národní divadlo moravskoslezské
ČECH A NĚMEC
Druhý voják
Národní divadlo moravskoslezské
ALŽBĚTA - ŽENA BEZ MUŽE
Anthony Bacon
Národní divadlo moravskoslezské
BOURAČKA
Blain
Národní divadlo moravskoslezské
TVRDOHLAVÁ ŽENA
Johannes Pěnkava, mladší učitel
Národní divadlo moravskoslezské
VŽDYŤ JSME JEN JEDNOU NA SVĚTĚ
De Pinna
Národní divadlo moravskoslezské
VZBOUŘENÍ NA VSI (FUENTE OVEJUNA)
Leonelo, vesničan
Národní divadlo moravskoslezské
VASSA ŽELEZNOVOVÁ
Jevgenij Melnikov, jeho syn
Národní divadlo moravskoslezské
PŘIJĎTE PRVNÍHO
Exekutor
Národní divadlo moravskoslezské
DVAASEDMDESÁTKA
První strážník
První dozorce
Národní divadlo moravskoslezské
NEZLETILÍ (MADAME NATURE)
Robert Bataillon
Národní divadlo moravskoslezské
ŠKOLA, ZÁKLAD ŽIVOTA
Daniel Boukal, básník a estét
Národní divadlo moravskoslezské
MATKA
Toni
Národní divadlo moravskoslezské
KDE SE ŽEBRÁ
Strážník
Národní divadlo moravskoslezské
VELKÝ PŘÍPAD
Trestanec
Národní divadlo moravskoslezské
SLUHA DVOU PÁNŮ
Číšník
Národní divadlo moravskoslezské
PRINCEZNA PAMPELIŠKA
Královský kuchař
Národní divadlo moravskoslezské
V MATEŘSKÉM NÁRUČÍ
Batilly
Národní divadlo moravskoslezské
SCHŮZKA U PYRAMID
Číšník
Národní divadlo moravskoslezské

1938/1939

Název inscenace Role Divadlo
JÍZDNÍ HLÍDKA
Mladší zajatec
Národní divadlo moravskoslezské
ŠKOLA, ZÁKLAD ŽIVOTA
Daniel Boukal, básník a estét
Národní divadlo moravskoslezské
PRINCEZNA PAMPELIŠKA
Primátorův syn
Národní divadlo moravskoslezské
V MATEŘSKÉM NÁRUČÍ
Batilly
Národní divadlo moravskoslezské
SCHŮZKA U PYRAMID
Číšník
Národní divadlo moravskoslezské
MARYŠA
Franěk, soused
Národní divadlo moravskoslezské
KDYŽ ROZKVETE MÁJ
Švihák
Národní divadlo moravskoslezské
JAN ŽIŽKA Z TROCNOVA
Michal
Národní divadlo moravskoslezské
PŘEDEVŠÍM MLÁDÍ
Butch
Národní divadlo moravskoslezské
KRÁL TULÁKŮ
Casin Cholet
Národní divadlo moravskoslezské
BARBARA
Emil
Národní divadlo moravskoslezské
PLUKOVNÍK ŠVEC
Janda
Národní divadlo moravskoslezské
RUR
Robot Primus
Národní divadlo moravskoslezské
LAKOMEC
Brindavoine, sluha Harpagonův
Národní divadlo moravskoslezské
ROZUM A ŠTĚSTÍ
Řezbář
Národní divadlo moravskoslezské
SVÁTEK VĚŘITELŮ
Pavelka, krejčí
Národní divadlo moravskoslezské
NAŠI FURIANTI
Karel Kudrlička, učitel v Radoticích a písař obce honické
Národní divadlo moravskoslezské
NOC NA KARLŠTEJNĚ
Pešek Hlavně, císařův číšník
Národní divadlo moravskoslezské
SMRŠŤ
Dr. Uhlíř, právní zástupce
Národní divadlo moravskoslezské

1939/1940

Název inscenace Role Divadlo
LAKOMEC
Brindavoine, sluha Harpagonův
Národní divadlo moravskoslezské
SVÁTEK VĚŘITELŮ
Pavelka, krejčí
Národní divadlo moravskoslezské
NAŠI FURIANTI
Karel Kudrlička, učitel v Radoticích a písař obce honické
Národní divadlo moravskoslezské
NOC NA KARLŠTEJNĚ
Pešek Hlavně, císařův číšník
Národní divadlo moravskoslezské
SMRŠŤ
Dr. Uhlíř, právní zástupce
Národní divadlo moravskoslezské
JEDENÁCTÉ PŘIKÁZÁNÍ
Ferdík, kupecký mládenec
Národní divadlo moravskoslezské
PANÍ MINCMISTROVÁ
Jindřich Labuška, suken kroječ, šepmistr
Národní divadlo moravskoslezské
PANÍ MARJÁNKA, MATKA PLUKU
Vojtěch, její syn, desátník
Národní divadlo moravskoslezské
NÁMLUVY PELOPOVY
Iolos, jeho průvodce a sluha
Národní divadlo moravskoslezské
SEDM HAVRANŮ
Měsíček
Jan, havran, Bohdančin bratr
Národní divadlo moravskoslezské
ZLOČIN A TREST
Rodion Romanyč Raskolnikov
Národní divadlo moravskoslezské
BOBŘÍ KOŽICH
Doktor Fleischer
Národní divadlo moravskoslezské
BABIČKA
Pan Prošek, babiččin zeť
Národní divadlo moravskoslezské
SHAKESPEARE
Ben Jonson
Národní divadlo moravskoslezské
OPIČÁK FUK
Princ Libor
Národní divadlo moravskoslezské
SEN NOCI SVATOJANSKÉ
Sušánka, krejčí
Národní divadlo moravskoslezské

1940/1941

Název inscenace Role Divadlo
PRINCEZNA PAMPELIŠKA
Primátorův syn
Národní divadlo moravskoslezské
NOC NA KARLŠTEJNĚ
Pešek Hlavně, císařův číšník
Národní divadlo moravskoslezské
PANÍ MINCMISTROVÁ
Jindřich Labuška, suken kroječ, šepmistr
Národní divadlo moravskoslezské
PANÍ MARJÁNKA, MATKA PLUKU
Vojtěch, její syn, desátník
Národní divadlo moravskoslezské
BABIČKA
Pan Prošek, babiččin zeť
Národní divadlo moravskoslezské
SEN NOCI SVATOJANSKÉ
Sušánka, krejčí
Národní divadlo moravskoslezské
MISTR OSTRÉHO MEČE
Adam, pacholek mistra ostrého meče
Národní divadlo moravskoslezské
NEZBEDNÝ BAKALÁŘ
Žlutický, měšťan rakovnický
České divadlo moravsko-ostravské
ROMEO A JULIE
Bratr Lorenzo, františkán
České divadlo moravsko-ostravské
MÉDEIA (MÉDEA)
Vychovatel
České divadlo moravsko-ostravské
VODNÍ DRUŽSTVO
Bartoloměj Vosyka, Zelenkův šafář
České divadlo moravsko-ostravské

1941/1942

Název inscenace Role Divadlo
VODNÍ DRUŽSTVO
Bartoloměj Vosyka, Zelenkův šafář
České divadlo moravsko-ostravské
ISABELA ŠPANĚLSKÁ
Lopez de Barco
České divadlo moravsko-ostravské

1942/1943

Název inscenace Role Divadlo
BOBŘÍ KOŽICH
Doktor Fleischer
České divadlo moravsko-ostravské
NAŠI FURIANTI
Kašpar Šmejkal, sedlák a obecní výbor
České divadlo moravsko-ostravské
PRŮVAN
Lékař
České divadlo moravsko-ostravské

Fotogalerie

Fotogalerie

Sponzoři a partneři:
Sponsors and partners
Sponsors and partners
Sponsors and partners
Sponsors and partners
Sponsors and partners
Sponsors and partners
Sponsors and partners